Own label in UK
Sukces kreowania własnej marki w UK Determinacja i wiedza doprowadziły nasze bohaterki do miejsca, gdzie są teraz i prezentują dumnie efekt swojej długoterminowej strategicznej pracy.
Często słyszę podczas moich kursów ‘’Ale mi tego nikt nie powiedział.’’ Pewnie sam nie wiedział. Wiem co to znaczy szukać drogi – nauka przynosi mi satysfakcję, ja ciągle się uczę.
Pisząc ten artykuł chciałabym przekonać choć garstkę czytających, że warto inwestować w wiedzę. Przynależność do różnych międzynarodowych organizacji, udział w konferencjach i kongresach na arenie międzynarodowej daje i taką możliwość. Często możecie mnie znaleźć jako prelegenta, kiedy przedstawiam wyniki moich badań, albo kiedy uczę. Robię to też poprzez webinaria, sympozja – ostatnio ze względów pandemicznych głównie w trybie online. Wiem, że to co teraz robię jest najbardziej trafionym wyborem.
Oddaje się temu bezgranicznie. Uwielbiam to co robię i chciałabym ‘’zarazić‘’ tą pasją jak największe grono. Chociaż w obecnym czasie pandemii nie wiem, czy to bardzo fortunne określenie. Kobiety nie tylko w biznesie beauty powinny walczyć o siebie i być autorytetem w tym co robią, nie bać się wiedzieć więcej. Stąd nasza siła. Wiem że brzmi to może pompatycznie, ale tak czuje. Pamiętam, jak zaraz po studiach miałam przyjemność pracować z Panem Profesorem Andrzejem Szczeklikiem, w II Katedrze Chorób Wewnętrznych CM UJ w Krakowie.
Tu chcę podkreślić, nie wstydźmy się powiedzieć: ‘’nie wiem’’. To jest odwaga powiedzieć „nie wiem” i lepiej to zrobić niż uczynić komuś krzywdę. Jeżeli ograniczamy się jedynie do szkoleń produktowych, niestety wiele aspektów jest pomijane. Wiele wówczas nie wiemy, a tylko bezmyślnie posługujemy się ‘’tabelkami’’, czy ustawieniami fabrycznymi urządzenia.
W Laseroterapii obserwuję na rynku tendencję do bardzo powierzchownego podchodzenia do tematu, a szkoda. Może uda mi się to zmienić jak już wspomniałam.
A teraz przejdźmy do faktów.
Zanim zdecydujesz się na zakup, czy na pracę z laserami/IPL, w Wielkiej Brytanii jest kilka spraw, o których musisz wiedzieć.
FORMALNOŚCI
Zacznijmy od spraw lokalu, gabinetu czy kliniki. Żeby działać zgodnie z przepisami, potrzebne jest tutaj uzyskanie pozwolenia tzw. ‘’Special Treatment Licence’’, wydawanego przez lokalny Council po uprzedniej inspekcji i przedłożeniu tzw. ‘’Local Rules’’.
W przypadku inspekcji musisz być przygotowana na sprawdzenie, dokumentacji dotyczącej sprzętu oraz certyfikat ubezpieczenia, kwalifikacje osób wykonujących zabiegi, ale też kontrakt z Laser Protection Adviser (LPA) i dostarczane przez niego Local Rules, czyli lokalnych zasad pracy. Laser Protection Adviser jest odpowiedzialny za ogólne bezpieczeństwo stosowania, w tym ocenę ryzyka dla każdej instalacji lasera w Wielkiej Brytanii.
Dodatkowo, musisz mieć odpowiednią dokumentację. Jak w tym kraju mówią, ‘’jak coś jest nie udokumentowane, to nie zostało zrobione”, „Jak coś jest kiepsko udokumentowane, to zostało kiepsko zrobione’’. Nie można tego pomijać, i uważać, że zajmuje to wiele czasu i to pomijać.
Jako witness expert, chcę zwrócić uwagę iż, często jest to poruszane przez ubezpieczycieli czy też później, już w sądzie. Większość praktyków pyta mnie o to, jaki laser daje najlepsze rezultaty.
To nie takie proste…
Tutaj chcę podkreślić, że wyniki zabiegów zależą od trzech zmiennych:
· jakości sprzętu
· wiedzy i doświadczenia zabiegowca
· indywidualnej odpowiedzi klienta.
Wiem że nie zawsze to co mówię , a zawsze wydaję rzetelne uwagi i mówię jak jest , może się nie podobać, ale celowo działam na zwiększanie świadomości profesjonalistów w Wielkiej Brytanii, którzy chcą się rozwijać i kształcić się w tej dziedzinie.
JAKOŚĆ SPRZĘTU
To, co dla wszystkich kupujących, jest najważniejsze, to niby bardzo prosty znak CE – Conformité Européenne, który bardzo często jest mylony z innym – CE, oznaczającym China Export. Te znaki wyglądają bardzo podobnie, często się zdarza iż, wiarygodność tych oznakowań pozostawia wiele do życzenia, kiedy czynnikiem zakupu jest cena, a są one bardzo często sprowadzane do Wielkiej Brytanii. Sprzęt nie spełniający tego warunku jest niezwykle trudno ubezpieczyć, i tym samym, nie będzie zatwierdzony podczas inspekcji z lokalnego Council. Czasami otrzymuję zapytania o znak FDA – jest to certyfikat wydawany przez lokalny urząd „Food and Drug Administration” w Stanach Zjednoczonych i jest niezbędny, kiedy pracujesz z laserami w USA.
WIEDZA I DOŚWIADCZENIE
Przede wszystkim zawsze doradzam: rozpisz i zastanów się, co chcesz robić u siebie w klinice. Kolejne pytanie, które warto sobie zadać to: Po co Tobie jest kolejny sprzęt, który będzie stał, po co inwestycja która się nie zwróci.
Czy znasz potrzeby swojego klienta?
Czy zabieg się opłaci dla salonu?
Czy umiesz wykonać zabieg samodzielnie, bo samo szkolenie produktowe nie wystarczy.
Czy masz wiedzę kliniczną lub trochę taką, która daje dobre podstawy?
To, co warto znać przed wyborem urządzenia, czy już później, przy jego zastosowaniu, to korelacja pomiędzy parametrami zabiegowymi, takimi jak:
· Długość Falito, jak głęboko w skórze mamy zadziałać
· Moc szczytowa, ile fotonów jest dostarczane na jeden centymetr kwadratowy
· Fluencja, wyrażana w J/cm2 mówi nam, ile energii jest dostarczane na jeden centymetr kwadratowy
· Długość impulsu, wyrażona w ms, ns, ps, mówi nam w jakim czasie dostarczana jest energia z urządzenia emitującego światło, i powinien być dostosowany to TRT (thermal relaxation time) docelowego chromoforu, a idealnie wynosić polowe TRT
· Wielkość plamki zabiegowej to kolejny, niezbędny parametr zabiegowy, który pozwala nam na regulację skateringu i głębokości penetracji światła
· Chłodzenie jest niezbędne dla bezpieczeństwa zabiegowego, jednak musicie wiedzieć, kiedy i jak należy schładzać skórę i dostosować to do różnych zabiegów
· Sposób aplikacji
To kolejna ważna sprawa, najlepsze urządzenia pozwalają na dobór sposobu aplikacji i jego dostosowanie do konkretnego zabiegu. Nieumiejętność dostosowania jakichkolwiek powyższych parametrów jest najczęstszą przyczyną występowania niepożądanych działań i komplikacji pozabiegowych, ale też braku efektów. Bardzo często zdarza się, że producenci nie umożliwiają niezależnego dostosowania tych parametrów do optymalizacji danego urządzenia i ograniczają praktyków tak, aby zabiegi były jedynie bezpieczne – a nie skuteczne.
Zabiegi laserowe to nie tylko ‘’takie strzelanie światełkiem’’.
Przestrzegam nad nieuważnymi tzw. “Specjalistami od sprzedaży“ którzy na braku tej podstawowej wiedzy bardzo często też wykorzystują fakt w celach wyłącznie marketingowych, chcąc sprzedać kolejny laser czy IPL.
Zabiegi z użyciem laserów i IPL może wykonywać osoba, posiadająca odpowiednie kwalifikacje zawodowe obowiązujące na terenie Wiekiej Brytanii. Pamiętaj, że szkolenie od dystrybutora czy producenta nie jest równorzędne z kwalifikacjami zawodowymi. W Laseroterapii kwalifikacje zawodowe są podzielone na poziomy – Levels – od 4 do 7, i są wymagane od wszystkich osób, które wykonują zabiegi laserowe. Te same wytyczne kwalifikacji zawodowych dotyczą zarówno lekarzy, pielęgniarek, kosmetyczek czy kosmetologów.
W Wielkiej Brytanii jest mnóstwo placówek szkoleniowych, które wydają odpowiednie kwalifikacje, w rejestrze Kwalifikacji Regulowanych znajduje się ponad 200 takich organów akredytujących. Kwalifikacje różnią się pod względem poziomów i rodzaju, mogą mieć charakter akademicki, zawodowy, są pogrupowane według różnych poziomów trudności. Pragnę zwrócić uwagę iż, akredytacja, którą oferuje moja organizacja jest najbardziej restrykcyjną formą akredytacji – udzieloną między innymi przez CPD Accreditation Group.
Dlaczego wybrałam taką formę akredytacji, a nie na przykład NVQ czy VCTC?
To bardzo proste – uczymy lekarzy, pielęgniarki, a nie tylko kosmetyczki i kosmetologów, naszym zadaniem jest dotrzeć z wiarygodną akredytacją na najwyższym poziomie i do każdej z tych grup zawodowych. Jest to jeden z powodów, dla którego dla kosmetyczek i kosmetologów Certifa Aesthetics Training Academy oferuje akredytacje oraz ubezpieczenie ABT (Associated Beauty Therapists).
Certifa Aesthetics Training Academy jako pierwsza jednostka kształcąca w Wielkiej Brytanii, wyróżnia zatwierdzaniem kwalifikacji przez Radę Naukową British Medical Laser Association w zakresie kształcenia Levels 4-6, dlatego, nauka w Certifa Aesthetics Training Academy opiera się na faktach i artykułach naukowych – EBM (Evidence Based Medicine).
British Medical Laser Association to czołowe Stowarzyszenie zajmujące się laserami medycznymi w Wielkiej Brytanii. Reprezentuje dermatologów, chirurgów plastycznych, pielęgniarki, technologów, naukowców, kosmetologów, producentów i doradców ds. bezpieczeństwa. Ale tak na naprawdę reprezentuje każdego, kto interesuje się zastosowaniem laserów lub urządzeń opartych na energii w medycynie i estetyce.
Uzyskane kwalifikacje w Certifa Aesthetics Training Academy w ramach kształcenia wyższego odpowiadają poniższym poziomom:
Level 4 Higher Education obejmuje 3 kursy:
· Laser and IPL Safety Core of Knowledge (30 CPD)
· Laser & IPL Hair Reduction (130 CPD)
· Non – ablative lasers and IPL Skin Photo rejuvenation (130 CPD)
Level 5 Higher Education obejmuje 2 kursy:
· Laser Tattoo and SPMU removal and Carbon Peel (130 CPD)
· Laser and IPL Vascular Lesions Removal (150 CPD)
Level 6 Bachelor’s degree- Diploma
· Ablative Fractional and Non – Ablative Fractional Laser Skin Remodelling (160 CPD)
1 punkt CPD odpowiada jednej godzinie nauki, zatem 10 CPD odpowiada jednemu punktowi edukacyjnemu.
Każdy kurs, realizowany w Certifa Aesthetics Training Academy – z wyjątkiem podstawowego kursu
‘’Laser & IPL Safety Core of Knowledge’’ składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.
Cześć teoretyczną można odbyć w całości online lub dołączyć do grup studentów uczonych zdalnie w ramach kalendarza kursów.
Już dziś zapraszam na ‘’Wiosenna Akademia Laseroterapii’’, gdzie prowadzę zajęcia online w języku polskim. Kurs ‘’Laser & IPL Safety Core of Knowledge’’ powinien być powtarzany nie rzadziej niż co 5 lat, jednak kiedy ja ustalam ‘’Local Rules’’ jako LPA, wymagam tego co 3 lata.
Jeżeli chodzi o część praktyczną – wychodzimy naszym studentom naprzeciw. Można złożyć odpowiednią ilość tzw. ,,case studies’’ do oceny, lub umówić się na praktykę w Londynie albo umówić się na praktykę w Twoim miejscu pracy.
Indywidualna odpowiedź klienta wydawać się może, że na to zupełnie nie mamy wpływu, na zaistniałe zdarzenia, jednakże wiele możemy przewidzieć, wykonując obowiązkową konsultacje przed zabiegowe oraz tzw. ‘’patch test’’. Podczas tego spotkania nie tylko należy przeanalizować historię medyczną klienta i wykluczyć wszystkie możliwe przeciwwskazania wynikające między innymi z predyspozycji, stylu życia czy przyjmowanych leków. Należy określić fototyp skóry, w oparciu o Fitzpatrick Skin Type Quiz, musi być to udokumentowane.
W przypadku, kiedy występują jakiekolwiek wątpliwości polecam swoim studentom używanie dodatkowo skal: Lancera czy Genetico-Racial, absolutnie konieczne jest podpisanie świadomej zgody przez samego pacjenta na zabieg.
Tylko dokładny wywiad z klientem pozwala na dobre oszacowanie powodzenia zabiegów. Wykonanie patch test’u przed zabiegiem, w miejscu proponowanego zabiegu pozwoli na ocenienie reakcji skóry. Zdarza się, że klienci czasami zapominają o zażywanych lekach – nie znaczą ich w formularzu historii medycznej, albo spożywają zioła, które mogą być fotouczulające. Cała procedura wywiadu chroni samego profesjonalistę przy ewentualnych komplikacjach jak też i klienta.
Podczas próby skórnej powinniśmy dostosować parametry zabiegowe tak, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty terapeutyczne. Kiedy już przejdziemy do zabiegów, musimy pamiętać o ciągłej ewaluacji osiągniętych rezultatów i współpracy z klientem. Niezbędna jest zaraz po zabiegu ocena skóry. Zabiegi powinny być wykonywane w określonych interwałach, które są różne dla różnych okolic ciała.
Wszystko to dla Was opisałam, poukładałam w całość, możesz wykonywać zabiegi laserowe i zminimalizować wystąpienie ‘wypadków przy pracy’ czy komplikacji pozabiegowych. Warto jednak pamiętać, że dla wyeliminowania tych nieprzyjemnych przypadków najlepiej nie włączać lasera/IPL.
Chcę dodać, że nauka musi być choć w jakiejś mierze przyjemnością i rozumiana jako dobro samo w sobie i w naszym zawodzie należy ją przyswajać systematycznie i nieustająco. W założeniu chcę przekazywać wiedzę w jak najprostszy sposób.
Sukces kreowania własnej marki w UK Determinacja i wiedza doprowadziły nasze bohaterki do miejsca, gdzie są teraz i prezentują dumnie efekt swojej długoterminowej strategicznej pracy.
Młody wygląd jest postawą do samozadowolenia i akceptacji środowiska naukowcy publikują, iż na tego typu zabiegi decyduje się coraz więcej kobiet w każdym wieku. Przed
Problemem w życiu jest stres, brak czasu oraz zła interpretacja tego co nas dookoła otacza. Wszyscy, którzy żyją w schemacie rutyny mogą zapłacić za szczęście
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress Stowarzyszenie QBOzero wraz z Naga, Tradycyjną Szkołą Masażu, ma przyjemność zaprezentować informacje dotycząceIII edycji Oficjalnych Mistrzostw Świata w masażu i
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress Od 2011 roku Monika posiada doświadczenie zawodowe w luksusowych hotelach na Sycylii, w Austrii i Szwajcarii w obszarze SPA jako:
Facebook Instagram WordPress WordPress Dołącz do wyjątkowej społeczności Polish Beauty Journal objoł patronatem wyjątkowe wydarzenie, które zmieni kierunek myślenia oraz nawyków w twoim dotychczasowym życiu.
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress MSc MA Monika Bonnet – The Founder and Director of Promed Aesthetic Clinic & Academy Mum to two amazing boys.
Facebook Instagram Linkedin WordPress WordPress Justyna Bielenda Trenerka Biznesu, Coach ICF, psycholożka, terapeutka, kreatorka marek, twórczyni Beauty Coach Academy oraz Biznes Styl, businesswoman z 23-letnim doświadczeniem.